Klinika | Zabiegi | Ceny | Krok po kroku | Galeria zdjęć | Pacjenci o nas | Wrocław | Kontakt
Lifting szyi normalny drukuj

W miarę upływu czasu wygląd twarzy zmienia się i widoczne stają się skutki grawitacji, promieniowania słonecznego i codziennego stresu. Wpływ tych czynników można zaobserwować szczególnie na skórze twarzy i szyi. Objawia się w postaci jej zwiotczenia i opadania. Dochodzi do powstawania zmarszczek.
Między nosem a ustami tworzą się niekiedy głębokie zmarszczki, tzw. bruzdy ustno-nosowe. Oznacza to, że napięcie  skóry w okolicy dolnej szczęki i na szyi słabnie i wiotczeje. Na szyi pojawiają się fałdy z wyraźnie luźną skórą w okolicy podbródka.

Oznaki te można w bardzo łatwy i prosty sposób usunąć przy pomocy operacji tzw. liftingu twarzy i/lub liftingu szyi (facelift i necklift).

Poprzez usunięcie nadmiernej ilości rozluźnionej skóry, ewentualnie i nadmiernej ilości tłuszczu i wzmocnieniem podskórnego aparatu powięźi mięśni mimicznych twarzy, osiągniemy efekt naciągniętej skóry twarzy i szyi. To ostatecznie doprowadzi do usunięcia zmarszczek i wyżej wymienionych śladów 
starzenia się twarzy. 

Cięcie jest zazwyczaj prowadzone w dolnej, owłosionej części skroni, gdzie biegnie naturalną linią przedniego brzegu małżowiny usznej i dalej za płat ucha, umiarkowanie do góry, w kierunku części małżowiny usznej. Jeżeli operacja wymaga ingerencji w okolicach podbródka, małe cięcie może być przeprowadzone również pod brodą.
Skórę na skroniach twarzy i szyi, przy pomocy delikatnej preparacji uwalnia się od niżej położonych struktur i po dokładnym wymierzeniu, usuwa się jej nadmiar. W przypadku grubszej warstwy tłuszczu, zwłaszcza w okolicy podbródka, może być zabieg kombinowany z delikatną liposukcją tej części ciała. W taki sam sposób jak skórę, w celu otrzymania długo trwającego efektu, konieczne jest też napięcie podskórnego aparatu powięźi mięśni mimicznych twarzy tzw. SMAS lift. 
Po obu stronach pod skórą szyi i twarzy może być poprowadzony dren, który w pierwszej kolejności odprowadza płyny, które mogłyby w przeciwnym wypadku gromadzić się pod skórą, co w efekcie końcowym wyraźnie skomplikowałoby proces gojenia. 

Czas trwania zabiegu:
2-3 godziny
Znieczulenie: analgosedacja
Pobyt w klinice: 1 dzień
Zalecany czas pobytu pod kontrolą chirurga: 15 dni


Zalecenia przed operacją: 
- nie zażywanie Aspiryny i leków pochodnych na 7 dni przed zabiegiem,
- powstrzymanie się od picia alkoholu, mocnej kawy na kilka dni przed zabiegiem.

Zalecenia po operacji:

- unikanie wysiłku fizycznego, ćwiczeń przez 3-4 tygodni po zabiegu,

- masaż blizn,
- stosowanie kremu poprawiającego wygląd blizn np. Dermatix,

- unikanie nadmiernego opalania się przez 5-6 tygodni po zabiegu.

  

(c) 2009 OperacjePlastyczneWroclaw.pl - mapa strony projekt i realizacja: morekart